English Español
צרו קשר

שאל את הרב

שאלה דחופה על בדיקה

שאלה:

שלום רב,
אני לוקחת סיזוניק (תשעים כדורים שלוקחים באופן רצוף למניעת הריון) והמשכתי לקחת את הכדורים עוד חודש (כלומר ארבע חודשים רצוף, שאלתי רופאה ואישרה לי)
וקיבלתי מחזור פתאום באמצע .
בדרכ ביום חמישי של המחזור כבר אין לי דימום ואני עושה הפסק בקלות אבל עכשיו כבר 3 פעמים עשיתי הפסק הוא הצליח אך למחרת בבדיקה של הבוקר היה מראה בהיר מאד אך בבדיקה של הערב היה מראה אדום חזק אבל לא כהה
יש מה להראות לרב? או שזה בטוח הדימום של עדיין המחזור עקב לקיחת הכדורים?

התשובה:

המשיב: ראש הישיבה, הרב ברוך וידר

שלום וברכה.בודאי יש השפעה לכדורים,אף שאננו יודעים בודאות.אמנם אם את משוכנעת שזה דם גמור אין במקרה זה צורך לשאול.גם אם זה לא מהכדורים דם אוסר בכל אופן והכדורים סיבה גדולה יותר.אם אין סיבה נראית לעין כגון כאבים בזמן הבדיקה גם אין טעם להבדק אצל בודקת טהרה.לכן עצתי קבלי ברוגע את הדברים.היי בשמחה ונסי לעשות שוב הפסק.כל טוב כל הברכות

להדפסת התשובהPrint